YÖK Diploma Denklik İşlemleri İçin Denklik Belgesi Tercümesi Hizmeti – Diploma Tercümesi

Yurtdışından alınmış lise, lisans, yüksek lisans veya doktora diplomasının ülkemizde geçerli olması için YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından yapılan denklik işlemlerinde denklik belgesi tercümesi istendiğinden, yeminli diploma, diploma eki ve transkript tercümesi ihtiyacı doğmaktadır. Herhangi bir resmi veya özel kuruma iş veya eğitim amacıyla bir okula başvuruda bulunmanız için, diplomanızı Türkçe diline tercüme ettirerek Yükseköğretim Kurulu’ndan onaylatmanız gerekecektir. Yurtdışı üniversitelerden mezunsanız, diplomanızın Türkiye’de geçerlilik kazanması için noter onaylı tercüme yaptırmanız gerekecektir. Denklik alabilmeniz için 2018 Ocak ayından önce belgelerinizi elden teslim etmeniz gerekiyordu ancak yeni yapılan bir düzenleme ile belgelerinizi artık internete yükleyerek ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Denklik alma sürecinde işlemlerin sonuçlanması bazen birkaç ay sürebilmektedir. Maalesef bu süreçte, tercümelerden kaynaklı olarak ders isimlerinde veya herhangi bir bölümde yanlışlık olması durumunda denklik başvurunuzun iptal olma ihtimali de bulunmaktadır. Yükseköğretim Kurulu bu konularda çok hassas olduğundan, transkriptinizin ve diplomanızın en doğru şekilde tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Tekrar aynı süreçler ile uğraşmamanız için tercümenizin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Diploma Denkliği Almak İçin Hangi Belgelerin Tercümesi Gerekli?

Denklik için yeminli diploma çevirisi, yeminli diploma eki çevirisi, yeminli transkript çevirisi gibi belgelerin noter tasdikli tercümeleri istenmektedir. Ayrıca, tezli yüksek lisans mezunları için tez özetinin (abstract) de yeminli tercümesi yapılmalıdır.

Denklik Belgesi Tercümesi İşlemi

Tüm dillerde denklik işlemleri tercümeleri için Proses Yeminli Tercüme en hızlı ve kaliteli hizmeti sağlamaktadır. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız ücretsiz kargo ile tercüme edilmiş ve noter tasdiki yapılmış belgelerinizi hazır halde elinize ulaştırmaktadır. İstanbul’un herhangi bir bölgesine tercümelerinizi hızlı kargo ile ulaştırmaktayız. Birçok mezunun yurt içi ve yurt dışı denklik işlemlerinde tercih ettiği firma olarak referanslarımızla daha da büyüyoruz. Tercüme ve noter tasdik süreçlerinde her türlü desteği memnuniyetle sunmaktayız. Kaliteden ödün vermeyen firmamızdan denklik tercümesi hizmeti hakkında bilgi almak için, +90 544 961 72 02 Whatsapp numaramızdan belgelerinizin fotoğrafını bize gönderebilir veya belgelerinizi e-posta yoluyla taratarak tarafımıza ulaştırıp, ofisimize uğramadan Denklik Belgesi Çevirisi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Mecidiyeköy Denklik Belgesi Tercüme Hizmeti almak için, tüm bilgilerimize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

YÖK Denklik Belgeleri Tercüme Dilleri


İngilizce YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Almanca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Kırgızca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Arapça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Arnavutça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Türkmence YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Danca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Farsça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Ukraynaca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Azerice YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Rusça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Bulgarca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Çince YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Felemenkçe YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Romence YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Yunanca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Rusça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Fransızca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Gürcüce YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – İspanyolca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – İsveççe YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – İtalyanca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Norveççe YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Osmanlıca YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Özbekçe YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Portekizce YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi – Kazakça YÖK Denklik Belgeleri Tercümesi

 
Fiyat Teklifi Alın