Konsolosluk Onayı, Dışişleri Bakanlığı Tasdik İşlemleri ve Ücretleri
Proses Tercüme olarak en uygun tercüme bedelleriyle kaliteli tercüme ve konsolosluk onayı hizmeti sunmaktayız.

Konsolosluk tasdiki için gerekli tüm işlemler, firmamızın ilgili personeli tarafından titizlikle takip edilerek en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Gerekli onay ve tasdik işlemlerinin tamamlanmasının ardından, belgeleriniz adresinize kargo ile gönderilmektedir. Tüm işlemler ortalama 2-3 gün içinde tamamlanmaktadır.

İşlemlerin prosedürleri ve belirli bir sırası olduğundan dolayı, bu konuda tecrübeli kişilerin işlemleri gerçekleştirmesi zaman ve maddi açıdan kayıpları önleyecektir. Bu işlemlerin tamamı için bizzat Ankara’da bulunmanız gerekmemektedir.

Not:
Belgelerinizi sizin adınıza vekaletname vs. olmadan onaylatabilmekteyiz.
Büyükelçilikler, belgenizi teslim alarak, bir sonraki gün onaylı olarak elden teslim etmektedirler, kargo ile gönderim yapmamaktadırlar.
Yurtdışından alınan diploma ve transkriptler için kaymakamlık onayı, apostil ve Dışişleri Bakanlığı onayı yapılamamaktadır. Bahsi geçen kurumlar, yalnızca Türkiye’de bulunan üniversitelerden alınmış diplomalara onay yapmaktadır.

Konsolosluk Onayı
*Proses Tercüme olarak her türlü belgenizin tercüme ve Dışişleri Bakanlığı, elçilik onay işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirerek sonuçlandırmaktayız ve dilediğiniz yurt içi veya yurt dışı adreslerinize kargo ile ya da dijital olarak göndermekteyiz. İşlemler tamamlandıktan sonra ödeme yapıldığına dair ilgili makamlardan alınan tüm makbuz ve faturalar tarafınıza iletilmektedir.

Tasdik Ücretleri

Büyükelçilik tasdik ücretleri elçiliklere göre değişiklik göstermektedir. Bazı elçilikler tasdik işleminden ücret almamaktadır, bazı elçilikler ise ortalama 15 dolar ücret almaktadır.

 
Fiyat Teklifi Alın